Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Артрит

Артрит – це захворювання суглобів запального характеру.

Виділяють первинні форми артриту: ревматоїдний, травматичний, інфекційний, подагра та псевдоподагра та ін.

Артрити, що виявляються при інших захворюваннях, таких як системний червоний вовчак, гепатит, грануломатоз та інші.

Найчастіше причини артриту це аутоімунні процеси, що відбуваються в організмі різного генееа (після перенесення інфекційних захворювань, спадкові фактори, алергічні процеси та ін).

Особливості швидкості запальної реакції в суглобі пов'язані з великою кількістю судин у синовіальній оболонці та нервових рецепторах. Як правило, спочатку запалюється синовіальна оболонка з подальшим переходом запалення на зв'язки, хрящі та кістки.

Види артриту

- За кількістю уражених суглобів артрити поділяються на: моноартрити (запалення одного суглоба), та поліартрити (уражені кілька суглобів).

- За перебігом запального процесу розрізняють гострі та хронічні форми артриту.

- Гострий артрит - сильний біль виникає раптово як правила з підвищенням температури тіла супроводжується сильними больовими відчуттями в суглобах та підвищенням температури тіла, що говорить про гострий запальний процес.

- Хронічний артрит – розвивається тривалий час, повільно, іноді безсимптомно з перидами ремісії.
При хронічному артриті людина здебільшого скаржиться на біль під час руху в суглобі.

Клінічна картина артриту це насамперед біль, ступінь якого залежить від виду артриту. Біль у суглобі має раптовий характер, максимально інтенсивний у другу половину ночі або вранці, стихає після руху. Типово для артритів також почервоніння шкіри, обмеження рухливості у суглобі та його припухлість.

Обмеження рухливості може бути обумовлено як болем, і органічними змінами в суглобі. При гострих артритах порушення функції суглоба має оборотний характер. При хронічних артритах характерне прогресування обмеження рухливості, яке першому етапі обумовлено болем, а подальшому фіброзно-органічними змінами в суглобі. Ці зміни можуть супроводжуватися неестественним хрускотом під час роботи суглоба.

Фіброзно-проліферативні зміни суглоба є наслідком ураження м'яких тканин, підвивихів та різного ступеня контрактур.

Діагностика артриту це дуже серйозне завдання, тому що часто це захворювання викликається складними патологічними імунними процесами, причини яких мало зрозумілі. Це можуть бути постінфекційні, аутоімунні, алергічні та інші процеси.

Основа діагностики артритів це комплексне дослідження хворого з використанням широкого спектра методів. Діагноз ставиться на основі:
- анамнезу хвороби, який дозволяє встановити зв'язок ураження суглобів з травмами, інфекційно-алергічними захворюваннями, спадковими факторами та іншими патологічними процесами.
- суб'єктивних та об'єктивних клінічних даних: характер болю, почервоніння та припухлість або деформація суглобів, відчуття при пальпації, ступінь обмеження рухливості в суглобі.
- дані лабораторних досліджень.
- результатів отриманих від дослідження синовіальної рідини.
- даних рентгенологічних досліджень, комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії.

Терапія при артриті має бути комплексною, яка націлена на: - лікування та усунення основного патологічного процесу або захворювання;
- усунення різних типів запальних реакцій (застосування медикаментозних засобів-кортикостероїди, антигістамінні препарати та ін., фізіотерапевтичних засобів та ін.);
- відновлення рухливості суглоба (ударно-хвильова терапія, лікувальна гімнастика, різні масажі, кінезіотерапія, мануальна терапія);
- Поліпшення імунологічної відповіді пацієнта;
- зниження надлишкової маси хворого та нормалізація обміну речовин.


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.