Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Лікування грижі диска, коли очікувати результатів, приклади наших пацієнтів

Секвестована грижа
Скільки часу потрібно щоб вилікувати грижу хребта? Лікування грижі – це не простий процес і дуже індивідуальний для кожного нашого пацієнта. Велике значення у цьому лікуванні має імунна система кожної людини. Оскільки процес лікування побудований на виробленні та стимуляції в організмі спеціальних клітин – макрофагів. (Макрофаги - По суті, це найненажерливіші клітини нашого тіла, тому в організмі вони виконують багато функцій: знищують залишки зруйнованих клітин, поїдають бактерій та паразитів, знищують сторонні тіла.)

Під час перегляду Вашого МРТ наші лікарі на консультації можуть припустити скільки курсів лікування Вам знадобиться. Зазвичай це займає 1-3 курси (перерва між курсами 1-2 місяці після кожного 12-денного курсу). Грижі бувають дуже різні: свіжі, старі, секвестровані.

Свіжі грижі часто йдуть за 1 курс. Секвестрована грижа так само добре піддається лікуванню і часто один два курси і вона зменшується. А ось старим грижам іноді потрібно до 4 курсів та 6-7 місяців, а також грижам, які отримали багато блокад.
На фото вище наведено приклад зменшення гриж за різний період.

Старі грижі, блокади та негативні фактори для лікування
Часто пацієнти запитують, а скільки потрібно мені пройти курсів, щоб вилікувати грижу міжхребцеву?

Лікування методом резорбції можна спрогнозувати, але не передбачити. Результат залежить від багатьох факторів: вік грижі (старі або нові), імунітет, кількість блокад, НПЗЗ, супутні хвороби. Розповімо про найпоширеніші негативні фактори.

Старі грижі - це ті, про які людина знала вже близько 5 років і більше, розмір яких практично не змінився. Чим старіша грижа тим щільніша вона стає тим складніше її розм'якшити і змусити зменшуватися. Оскільки за роки життя разом із грижею організм наш звикає до неї і не сприймає вже її як стороннє тіло. Коли організм не сприймає її як стороннє тіло, відповідно наш імунітет не хоче з такою хворобою справлятися.

Так само з часом при не лікованих грижах біля неї починають зростати і остеофіти (кісткові розростання).
Остеофіти практично завжди з часом виростають і закривають грижу, тому що організм сам себе намагався полікувати. Коли вони з'являються вже неможливо консервативно повністю її вилікувати.

Блокади та НПЗЗ - гормони роблять грижу щільною та твердою, зневодненою. Коли такі процеси після таких препаратів відбуваються, відповідно таку грижу теж неможливо практично розм'якшити. Оскільки м'яка грижа може почати процес зменшення. НПЗЗ гальмує реакцію власного імунітету та процес резорбції.
Незважаючи на всі негативні фактори, наш організм унікальний, і часто диво відбувається там, де його не чекаєш. Завзятість і бажання самого пацієнта може дати хороший результат.


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.