Люмбалгія
Біль у поперековому відділі хребта називається люмбалгією. Вона може бути різкою, а може бути ниючою. Вона не асоційована з рухом чи статикою. Найчастіше люмбалгія виникає у людей із зайвою вагою або тих, хто веде малорухливий спосіб життя.
Опис захворювання
Люмбалгія - це напад болю в попереку, який виникає при знаходженні в незручній позі під час або після фізичного навантаження від переохолодження. Найчастіше люмбалгії страждають люди віком від 20 до 45 років.
Люмбалгія виникає на тлі остеохондрозу поперекового відділу хребта і є його першою ознакою. Симптоматика приносять хворому значний дискомфорт. Біль може бути як одностороннім, так і двостороннім, але найчастіше він виникає в нижньому відділі попереку з іррадіацією в сідниці.
Види люмбалгії
Люмбаго найчастіше схильні до чоловіків. Болі можуть тривати від кількох тижнів до кількох років. Якщо люмбаго пов'язане з міжхребцевою грижею або протрузіями, то люмбалгія називається дискогенною.
Також больовий синдром може супроводжуватися ішіасом, тобто болями, що тягнуть у ногах. Тоді і біль називають люмбоішіалгією.
Іноді і біль посилюється при нахилах, найменшої активності, і чханні. Тоді люмбалгія супроводжується м'язово-тонічним синдромом.Причини
Головна причина люмбалгії – це остеохондроз. Але також є й інші фактори, що викликають больовий синдром:
- грижа міжхребцевого диска, протрузії, остеофіти;
- спондильоз (біль виникає через кісткові розростання, що надають компресію на кісткові структури);
- стеноз хребетного каналу (при цьому біль виникає навіть за незначної ходьби);
- фіброміалгія;
- хвороба Бехтерєва;
- переясувальний лишай;
- хвороби нирок;
- вагітність;
- гінекологічні захворювання (кісти яєчників, ендометріоз, міома матки);
- доброякісні або злоякісні новоутворення;
- хвороба Педжета;
- інфекції хрящової тканини та кровотечі в області тазу;
- аневризму аорти.
Клінічна картина
Якщо люмбалгія спровокована остеохондрозом, то больовий синдром більш виражений у ранкові та вечірні години. Протягом доби вона може проходити та виникати знову. Вона може бути спровокована в одних людей рухами, а в інших – статикою. А може мати обидва фактори в однієї людини.
Люди доставляють біль нахили, натискання на хребці та ділянки поруч із ними.
Біль затихає зазвичай у положенні лежачи. Це пов'язано зі зниженням навантаження на міжхребцеві диски цього положення тіла. Для хворого зручніша горизонтальна поза на боці із зігнутими ногами.
Як уже стає зрозуміло із симптоматики, люмбалгія значно знижує якість життя людини.
Лікування
Лікування болю в поперековому відділі хребта зводиться до усунення причини, що її викликала. Саме так можна повністю вилікуватись від люмбалгії.
Якщо неможливо повністю вилікувати захворювання, що провокує біль у попереку, то використовуються всі методи для короткострокового усунення больового синдрому.
Найбільш ефективними є такі методи:
- супер індуктивна система, поєднана з лазеротерапією;
- Лікувальний масаж спини;
- комплекс лікувальної фізкультури (ЛФК), який проводиться одразу після курсу лікувального масажу;
- медикаментозна терапія (знеболювальні та нестероїдні протизапальні засоби);
- голкорефлексотерапія для зняття м'язових блоків;
- інші види фізіотерапії (через шкірна електростимуляція нервових корінців, ударно-хвильова терапія, TR терапія, магнітотерапія, ультразвук);
Лікувальна фізкультура є важливою частиною лікування люмбалгії. З її допомогою можна не тільки усунути больовий синдром, але й навернути початкові ознаки остеохондрозу.
Під час занять ЛФК знімаються м'язові спазми, набряки та усуваються застійні явища. Поліпшується живлення м'язових тканин рахунок поліпшення кровообігу. Разом із м'язами більше поживних речовин надходить у хребет.
Профілактика
Уникнути люмбалгії можна, ведучи активний здоровий спосіб життя та виключивши фактори ризику, які під силу людині.
Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina
Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.