П'ятна шпора
П'яткова шпора є досить поширеним захворюванням, яке проявляється сильним болем у п'яті. Найчастіше хвороба викликана плоскостопістю. П'яткова шпора успішно лікується у Києві у нас у клініці. Дізнайтеся детально про захворювання, перш ніж прийняти рішення про його лікування.
Що таке шпора п'яти
У деяких людей під впливом певних факторів та індивідуальних особливостей розвивається плантарний фасціїт. Ця хвороба не рідкісна і трапляється досить часто.
В області підошви розташована смужка тканини, яка називається фасцією. Вона скріплює пальці ніг і кістку п'яти один з одним, виконуючи додатково підтримуючу функцію. Вона амортизує напругу та механічні навантаження на ступні ніг. При рухах та понад навантаженнях фасції, зазнаючи надмірного тиску, отримують мікророзриви, мікротравми. У відповідь це починає розвиватися запальний процес, як природна реакція організму на стрес. З'являється біль у місці травми, а розриви затягуються фіброзною (сполучною) тканиною. Таким чином, у місці мікротравми фасція стає щільнішою і менш еластичною. Коли такі ситуації відбуваються дедалі частіше, дома постійної травматизації починають формуватися кальцинати, остеофіти. Це кісткові розростання. На рентгенівському знімку вони мають вигляд конуса, опуклості, дзьоба, гачка та ін. Саме ця освіта і називається шпорою п'яти, а процес запалення фасції плантарним фасціїтом. П'яткова шпора сама по собі не викликає жодного болю, і не є самостійним захворюванням. Вона є наслідками, або наслідок, основною проблемою хронічного запального процесу в підошовній фасції.
З якихось незрозумілих причин склалася стійка думка, що п'яткова шпора може з'явитися лише у людей похилого віку. Ця думка помилкова, оскільки захворювання часто зустрічається в осіб молодого та середнього віку. Ця патологія не є віковою.
Причини
Плантарний фасціїт виникає найчастіше у людей, які стикаються з такими факторами ризику, як:
- зайва вага, що сприяє перевантаженню стопи;
- захворювання хребта;
- негнучкість м'язів гомілки;
- подагра та інші патології, пов'язані з порушенням обміну речовин;
- заняття видами спорту, що передбачають регулярні навантаження на стопи;
- артрит та поліартрит, а також інші патології великих суглобів;
- забиті місця, розтягнення зв'язок стопи;
- носіння взуття з низькими амортизуючими характеристиками;
- порушення кровообігу;
- плоскостопіє, що призводить до неправильного розподілу навантаження на всі групи м'язів тіла і, в тому числі на стопи;
- неправильна будова стопи (анатомічні особливості);
- інфекційні ураження окістя;
- часте носіння туфель на високих підборах;
- збільшення фізичних навантажень без підготовки;
- тривале стояння на п'яті.
Клінічна картина
Основною симптоматикою плантарного фасціїту є біль у п'яті зранку, коли людина тільки встала і почала ходити. Це початкова ознака.
Потім біль набуває постійного характеру. Болі виснажливі і сильні починають мучити людину навіть у стані спокою лежачи. В результаті значно знижується якість життя, змінюється хода та рухи. Найчастіше пацієнти описують такі болі як гострі та пекучі.
Під час болісних болів людина намагається змінити центр тяжкості, через що часто як супутнє захворювання розвивається поперечна плоскостопість.
Захворювання може розвинутись не на одній стопі, а на обох. У цьому випадку людині стає важко пересуватися, і вона починає використовувати для полегшення руху милиці.
Діагностика
Для того, щоб поставити правильний діагноз, необхідно звернутися до ортопеда. Він вивчає симптоматику пацієнта, проводить ортопедичний огляд та тести. Потім, призначає дослідження рентгена та ультразвуку.
П'яткова шпора чудово візуалізується на рентгенограмі. Ультразвукове дослідження показує характер запального процесу та його ступінь. Також, пацієнту за необхідності потрібно буде здати загальний та біохімічний аналіз крові. Після отримання всіх так
Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina
Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.