Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Ударно-хвильова терапія (УВТ)

Ударні хвилі є перехідними акустичними хвилями, що володіють унікальною здатністю передавати високі енергетичні піки. Енергія, що утворюється, може використовуватися як для руйнування, так і для лікування. В наші дні проводяться численні клінічні дослідження, що доводять лікувальний та відновлюючий ефекти ударно-хвильової терапії. Результати досліджень демонструють наступне: при застосуванні лікування УВТ більш ніж у 80% пацієнтів спостерігаються покращення стану та відбувається полегшення болю (або його повне усунення). Цей метод був схвалений, протестований і зараз застосовується великою кількістю лікарів по всьому світу. Він використовується для лікування пацієнтів в амбулаторних умовах, а також для лікування найкращих олімпійських спортсменів. Апарати ударно-хвильової терапії найчастіше використовуються в реабілітації, фізіотерапії та ортопедії, крім того, можуть застосовуватись у ветеринарії, естетиці та дерматології.

 

МЕХАНІЗМ ВПЛИВ

Ударно-хвильова терапія

Ударна хвиля — акустична хвиля, яка доставляє енергію до болючого місця та скелетних м'язових тканин у підгострій, субхронічній та хронічній стадіях захворювання. Ударні хвилі характеризуються певною формою імпульсу та тиском, який зазвичай становить від 1 до 5 бар. Значення енергії, що застосовується на апаратах BTL, дозволяють м'яко проводити терапію, при цьому надаючи стимулюючий ефект і запускаючи загоювальні, репаративні та відновлювальні процеси в біотканинах. У процесі терапії енергія утворюється за допомогою стисненого під великим тиском повітря, що передається від апарата до аплікатора. Кінетична енергія повітря передається датчику на кінці аплікатора, де відбувається формування акустичних хвиль із високим енергетичним піком. Вибір датчика здійснюється відповідно до цілей терапії. При контакті зі шкірою акустичні хвилі неінвазивно проникають у біотканини та сприяють прискореному відновленню та зростанню клітин, знеболюванню та відновленню рухливості.

 

МЕДИЧНИЙ ЕФЕКТ

Акустичні хвилі з високим енергетичним піком у процесі терапії взаємодіють з м'язовою тканиною, викликаючи загальний лікувальний ефект, прискорене відновлення та зростання клітин, а також сприяючи знеболюванню та відновленню рухливості. Всі ефекти, описані в цьому розділі, зазвичай, виробляються в комплексі. Утворення нових кровоносних судин відбувається завдяки впливу ударними хвилями, що сприяють появі мікротріщин у капілярах кісток та окістя, і, відповідно, процесу загоєння. Усунення хронічного запалення досягається з допомогою збільшення активності опасистих клітин. Ударно-хвильова терапія стимулює вироблення колагену, прискорюючи синтез проколагену. Серед позитивних ефектів ударно-хвильової терапії можна перерахувати такі процеси як руйнування кальцинованих фібропластів, дисперсію медіаторів болю, а також деактивацію тригерних точок.

  • ДИСПЕРСІЯ МЕДІАТОРА БОЛІ «РЕЧОВИНА P»

Речовина Р є нейромедіатором, який передає інформацію про біль через С-волокна. Цей нейропептид часто пов'язаний з виникненням інтенсивного, постійного та хронічного болю. Він ретранслює повідомлення про біль у центральну нервову систему. При зменшенні концентрації речовини Р знижується стимуляція аферентних болючих волокон, унаслідок чого полегшується біль. Зменшення вмісту речовини Р, гістамінів та інших метаболітів також допомагає стримувати розвиток запального набряку. Акустичні хвилі, що регенеруються при ударно-хвильовій терапії, знижують концентрацію речовини Р і сприяють полегшенню болю.

  • УТВОРЕННЯ НОВИХ КРОВЕНОСНИХ ПОСУДІВ

Гарний кровообіг є необхідним для запуску та підтримки процесів репарації пошкоджених тканин. Акустичні хвилі викликають мікротріщини в капілярах кісток і окістя, що суттєво збільшує активність таких факторів росту та відновлення тканин, як ENOS, VEGF, PCNS та BMP. Внаслідок цих процесів стимулюється зростання артеріол. Нові кровоносні судини покращують кровообіг і насичують тканини киснем, що призводить до швидкого відновлення сухожиль і кісток.

  • СТИМУЛЯЦІЯ ВИРОБКИ КОЛАГЕНУ

Вироблення достатньої кількості колагену є необхідною умовою для активації загоюючих процесів у пошкоджених м'язово-скелетних та зв'язкових струках.тури. Технологія УВТ прискорює синтез проколагену, посилює новостворені колагенові волокна в поздовжніх структурах, робить їх міцнішими.

  • ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ЗАПАЛЕННЯ

Гладкі клітини грають одну з ключових ролей усунення запальних процесів. Активність опасистих клітин підвищується при вплив на них акустичних хвиль. Стимуляція опасистих клітин супроводжується виробленням хемокінів та цитокінів. Їх склад спочатку посилює запальний процес, але надалі допомагає відновленню та якнайшвидшому загоєнню.

  • РУШЕННЯ КАЛЬЦІНОВАНИХ ФІБРОБЛАСТІВ

Кальциноз найчастіше призводить до мікророзривів та інших травм сухожилля. Ударні хвилі «розбивають» кальциновані фібробласти, які надалі виводяться через лімфатичну систему організму, і, таким чином, стан сухожилля покращується.

  • ДЕАКТИВАЦІЯ ТРИГЕРНИХ ТОЧОК

Тригерні точки є основною причиною болю в спині, шиї, плечах та кінцівках. Вони утворюються з вузликів м'язових волокон із сильно стислими саркомерами. Акустична енергія блокує процес нагнітання кальцію, внаслідок чого зупиняється метаболічна криза в міофіламентах та усуваються болючі зони.


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.