Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Бурсіт

Бурсит - запалення навколосуглобових сумок (бурс) при забитих місцях, терті, проникненні інфекції та ін.

Бурса являє собою еластичний мішечок зі змащувальною рідиною, що розташовується між сухожиллями та кістками або іншими тканинами. У зчленуваннях, де сухожилля та м'язи труться про зв'язки та кістки, вони служать хіба що захисними прокладками.

Причини бурситу: активні спортивні ігри, підняття важких речей, повзання на колінах при прополюванні городніх грядок та інше.


Види бурситу

Гострий бурсит супроводжується болями та невеликою припухлістю в ділянці суглобової сумки, а також невеликим обмеженням рухливості суглоба.

Хронічна форма бурситу зустрічається переважно у людей, робота яких дратівливо діє на суглобову порожнину.


Лікування бурситу

Проводиться комплекс заходів, спрямованих на усунення причин бурситу, зняття запалення та відновлення функції суглоба.Синовіт

Синовіт – запалення синовіальної оболонки суглоба з утворенням у ньому випоту. Уражається найчастіше колінний суглоб. Нерідко виникає після травм суглоба, а також при артриті, алергії, гемофілії. При попаданні інфекції розвивається гнійний синовіт.


Симптоми, перебіг

Розрізняють гострий та хронічний синовіт. При гострому синовіті спостерігаються біль, підвищення місцевої температури, випіт у суглобі.

Хронічний синовіт характеризується нерізким болем, періодичним накопиченням випоту у суглобі; при тривалому існуванні розвивається артроз, що деформує.

Діагноз ставлять на підставі клініки, проте причину синовіту виявити нерідко важко. Рентгенографічне дослідження виключає кісткові ушкодження. Діагноз уточнюють шляхом дослідження рідини, отриманої під час пункції суглоба (вид клітин, кількість білка, мікрофлора).


Лікування

Крім терапії основного захворювання, застосовують пункцію суглоба, накладають давить пов'язку, виробляють іммобілізацію кінцівки гіпсовою лонгетою, призначають фізіотерапію.


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.