Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Артроз: причини, патогенез, симптоми, діагностика, лікування

Артроз суглобів – хронічне захворювання незапального дистрофічного характеру, при якому до патологічного процесу втягується хрящова тканина суглобів та поступово руйнується. Згодом приєднуються сусідні структури суглоба: капсула, зв'язки, синовіальна оболонка. Не варто плутати артроз та артрит – це різні захворювання. Артроз вражає великі суглоби, зустрічається найчастіше в середньому та літньому віці і нерідко призводить до інвалідизації.Причини та група ризику


Існує первинний та вторинний артроз.
 • 1.Первинний – виникає без попередніх захворювань та діагностується рідко.
 • 2.Вторинний – діагностується на тлі існуючих патологічних змін, до яких належать:

 • травми суглобів;
 • вроджені вивихи;
 • неспецифічні та специфічні запалення;
 • порушення обміну речовин;
 • захворювання крові;
 • аутоімунні патології;
 • порушення у розвитку сполучнотканинних структур.


До групи ризику належать особи, у яких:
 • зайва вага;
 • тренування та робота супроводжуються ризиком травм;
 • були оперативні втручання на суглобах;
 • є спадкова схильність до захворювання.


Механізм розвитку та класифікація


Артроз супроводжується порушенням утворення клітин хряща. В результаті його поверхня змінюється – стає шорсткою. Це призводить до утруднення ковзання суглобових поверхонь у момент пересування. Згодом виникають вогнища звапніння, а також утворюються кісти – порожнинні утворення з патологічною рідиною. Постійні травми змінюють синовіальну оболонку - вона стає товщою. Зруйнований хрящ обмежує рухливість суглоба.

Існує три стадії патологічного процесу.

 • На самому початку виражених змін людина не відзначає. Хрящова тканина мало забезпечується поживними речовинами, тому знижується його стійкість до навантажень.
 • Зміни в хрящі стають чіткішими, виникають кісткові розростання. Людини мучать біль та тяжкість у суглобах.
 • Остання стадія супроводжується сильною деформацією хряща та витонченням. Суглоб органічний у рухах.


Ознаки артрозу


Патологічний процес розвивається поступово. Перший сигнал про хворобу не завжди сприймається всерйоз. Хрускіт - не завдає болю, але з часом стає постійним. Пізніше людина скаржиться на тяжкість, обмеження рухливості, дискомфорт та біль. Больові відчуття турбують не завжди. Незабаром, після початку рухів, вони стають меншими. Проте за значного фізичного навантаження турбують знову. Посилюється почуття болю в негоду, а також у нічний час.

Біль обмежує рухливість, оскільки виникає спазм м'язів. Згодом людина кульгає, нестійко встає, не може повноцінно зігнути і розігнути суглоб.

При огляді непомітно відмінностей від здорових суглобів. При третій стадії вони можуть бути трохи збільшені в розмірах, а при пальпації відчувається біль. При ускладненнях суглоби деформовані їх амплітуда рухів обмежена. Зміни призводять до інвалідизації. В результаті людина не в змозі переміщатися як раніше, тому змушена використовувати додаткові засоби для пересування.Діагностика та лікування


Перш ніж проводити лікування артрозу колінного суглоба в Україні, лікар проводить діагностику. Насамперед, спеціаліст орієнтується на скарги, огляд, пальпацію. Підтвердити діагноз можна за допомогою додаткових методів дослідження.

Рентгендіагностика допомагає встановити вираженість патологічного процесу, визначити наявність ускладнень. На основі отриманих даних лікар визначається із подальшою тактикою лікування. Не завжди досить рентгенівського знімка. Тоді призначається МРТ-суглоба.

Лікування артрозу в Києві комплексне. Воно допомагає досягти хороших результатів, що запобігають подальшому руйнуванню суглоба.

З цією метою використовуються:

 • медикаментозні препарати;
 • фізіотерапевтичне лікування артрозу будь-якого ступеня за допомогою інноваційного обладнання СІС, HIL, УВТ.


У запущених випадках потрібне хірургічне лікування.


Профільна клініка лікування артрозу суглобівзапрошує всіх, хто відчуває біль, дискомфорт, тяжкість у суглобах. Якщо є артроз колінного суглоба, у Києві в клініці допоможуть покращити стан, у тому числі після операційного втручання на них. Зверніться до клініки, і ви залишитеся задоволені результатом.


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.