Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Сколіоз

Сколіоз — складна деформація хребта, при якому відбувається бічне викривлення його в площині спини і обертання хребта навколо своєї осі, що скручує (торсіонне).


Причини сколіозу

1. До вроджених причин викривлення хребта відносять порушення нормального внутрішньоутробного розвитку, що призводить до недорозвиненості хребців, утворення клиноподібних та додаткових хребців та інших патологій.

2. Придбаними причинами є: неправильне становище тіла внаслідок фізіологічних особливостей людини (плоскостопія, різна довжина ніг, слабкість м'язів спини), захворювання (рахіт, поліомієліт, радикуліт), а також травми, звички, що не устоялися, погана постава.

Види сколіозу

Залежно від локалізації вершини викривлення осі хребта сколіоз може бути поділений на:
- верхньогрудний сколіоз,
- грудний сколіоз (зустрічається найчастіше),
- грудопоперековий сколіоз,
- поперековий сколіоз,
- комбінований сколіоз (має дві вершини викривлення).

Діагностика сколіозу

Щоб визначити існування сколіозу необхідно попросити дитину стати до вас спиною і розслабитися (нехай вона прийме типову для неї позу постави).

Насамперед необхідно звернути увагу на такі основні симптоми сколіозу:
- одна з лопаток трохи випирає (випирає кут лопатки);
- різна відстань від притисненої до боку руки до талії;
- одне плече трохи вище за інше;
- при нахилі вперед помітна кривизна хребта.


Діагноз порушення постави ставиться під час проведення звичайного огляду, проте у деяких випадках використовують рентгенографію.

При значних деформаціях виникає реберний горб, перекошується таз, з'являються клиновидність хребців, утруднюється розвиток внутрішніх органів.


Профілактика та лікування сколіозу

Профілактика: раннє виявлення порушень постави у школярів, правильна посадка за партою, носіння ранців замість портфелів, спорт, ортопедичне або жорстке ліжко.

Лікування проводять відразу після виявлення сколіозу під наглядом ортопеда.

При консервативному лікуванні проводяться заходи спрямовані на розвантаження хребта і виправлення викривлення (корекція хребта, ортопедичні укладання, корсетотерапія), розвиток м'язів спини і тулуба (спеціальна коригуюча лікувальна фізкультура), загальнозміцнювальні та тонізуючі процедури постави).

При значному та швидко прогресуючому сколіозі проводиться оперативне лікування.


Лікувальна фізкультура при сколіозі

Одним із провідних засобів консервативного лікування сколіозу є лікувальна фізкультура. Фізичні вправи надають стабілізуючий вплив на хребет, зміцнюючи м'язи тулуба, дозволяють досягти коригувального впливу на деформацію, покращити поставу, функцію зовнішнього дихання, дають загальнозміцнюючий ефект. ЛФК показана на всіх етапах розвитку сколіозу, але успішніші результати вона дає при початкових формах сколіозу.

Протипоказані фізичні вправи, що збільшують гнучкість хребта і призводять до перерастяжению.

Вправи лікувальної гімнастики повинні служити зміцненню основних м'язових груп, що підтримують хребет - м'язів, що випрямляють хребет, косих м'язів живота, квадратні м'язи попереку, здухвинно-поперекових м'язів та ін.

Успіх залежатиме від тривалості та регулярності занять.


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.