Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Причини, ознаки та лікування плекситу

Слово «плексус» у перекладі з латинської означає сплетіння, а «іт» - Захворювання запального характеру. Що таке плексит? Дослівно цей термін означає запалення нервового сплетення, яке утворене периферичними нервами, що відходять від спинного мозку. Залежно від ураження гілки, плексит може бути шийним, плечовим, поперековим, крижовим.

Причини

Найпоширеніша причина плекситу – травма, отримана в момент сильного удару в плече, розтягнення, падіння. Внаслідок цього може статися часткове або повне пошкодження (розрив) нервових волокон.

До інших етіологічних факторів належать:

 • пухлинні утворення;
 • збільшені лімфатичні вузли;
 • деформація хребетного стовпа;
 • порушення обміну речовин;
 • збудники деяких інфекційних захворювань.

Ознаки

Як правило, плексит має односторонній характер. Фахівці виділяють кілька стадій захворювання.

 • Спочатку при першій стадії турбує біль (плексалгія), який поширюється по ходу нервових волокон. Неприємні відчуття виникають раптово і відчуваються чіткіше, якщо натискати на сплетіння. Окрім болю відчуваються повзання мурашок.
 • Паралітична стадія супроводжується випаданням функцій сплетення, яке уражене. При цьому виявляється зниження м'язової сили, порушення чутливості, блідість шкірних покривів, потовиділення.
 • Період відновлення супроводжується поверненням колишніх функцій. Цей процес розтягнутий у часі і може тривати до року.

Діагностика та лікування

Діагноз ставиться на підставі огляду та опитування. Електронейрографія та електроміографія допомагають уточнити розташування уражених сплетень. У деяких випадках може бути потрібна консультація вузьких спеціалістів та проведення додаткового дослідження, до якого належить:

 • УЗД;
 • КТ;
 • рентген.

Лікування плекситу призначається з урахуванням етіологічного фактора. Після травм важливо створити спокій, обмежити рухливість кінцівки або ураженого відділу хребта. Для цього використовується м'яка пов'язка. Якщо виникнення плекситу пов'язане з інфекцією, то призначається антимікробна (противірусна) терапія, а також проводиться дезінтоксикація.

При будь-якому плекситі показані вітаміни групи В, а також препарати, які покращують обмін речовин, нервову провідність.

Якщо у людини плексит, лікування не обходиться без призначення знеболювальних засобів. Виражений больовий синдром усувається за допомогою блокад. Судинні препарати покращать кровообіг.

Ефективне лікування плекситу в Києві супроводжується фізіотерапевтичними заходами. У стінах клініки «Вертебра" є сучасне обладнання, за допомогою якого проводиться:

 • магнітотерапія;
 • електрофорез;
 • діадинамічні струми;
 • лазеротерапія.

Прискорюють процес одужання лікувальна фізкультура, масаж, рефлексотерапія, кінезотерапія. Ці заходи допомагають уникнути контрактур, зміцнити м'язи. Вони проводяться після попередньо складеної реабілітаційної програми, при цьому враховуються індивідуальні особливості організму.

Клініка «Вертебра» запрошує на прийом для діагностики та лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи. Чекаємо на Вас після попереднього запису!


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.