Печерська ☎ 073 044 7654
Житомирська ☎ 097 951 6056
Позняки ☎ 073 108 6566

Змінити мову:

РУС / УКР
Печерська ☎ 0730447654
Житомирська ☎ 0979516056
Позняки ☎ 0731086566

Хвороба Бехтерєва

Хвороба Бехтерєва (анкілозуючий спондиліт) — системне хронічне, прогресуюче запальне захворювання хребта та суглобів.

При анкілозуючому спондиліті уражаються найчастіше крижово-клубові, міжхребцеві зчленування, реберно-хребцеві суглоби та суглоби відростків хребців. Хронічне запалення зчленувань та суглобів хребта має тенденцію до розвитку анкілозу. Нерідко відзначаються також артрит суглобів кінцівок, а в деяких хворих симптоми ураження внутрішніх органів.

Етіологія хвороби Бехтерєва залишається нез'ясованою. Велике значення надається генетичних особливостей імунної системи. Хворіють переважно особи чоловічої статі. Захворювання починається зазвичай наприкінці другого початку третього десятиліття життя.


Розрізняють три основні форми захворювання:

- Центральна форма, при якій уражаються крижово-клубові суглоби та хребет.
- Різомелічна - крім хребта уражаються великі суглоби плечового та тазового пояса (плечові та кульшові).
- Периферична - уражаються крижово-клубові суглоби, різні відділи хребта та периферичні суглоби.

Симптоми, перебіг

Поразка хребта – обов'язковий симптом. Відзначається біль у тому чи іншому його відділі, частіше в поперековому та крижовому, іноді у всіх відділах, що посилюється вночі, ранкова скутість. Пізніше приєднується обмеження рухів хребта, знижується дихальна екскурсія грудної клітки. Поступово відбувається згладжування фізіологічних вигинів хребта та формування кіфозу грудного відділу. Перебіг хвороби зазвичай повільний, багаторічний, з періодами загострень і ремісій.

При хворобі Бехтерева нерідко відзначається артрит суглобів кінцівок, який має деякі особливості. Найчастіше уражаються великі суглоби нижніх кінцівок, а також плечові та грудиноключичні. Іноді виникає артрит дрібних суглобів кистей та стоп. Артрит найчастіше нетривалий (1-2 міс), як правило, не призводить до деструкції та деформації суглобів (за винятком тазостегнових суглобів у випадках, що далеко зайшли). Характерні міалгії, особливо м'язів спини.

У ряді випадків відзначається ураження внутрішніх органів: очей, аорти, міокарда, рідше ендокарда, нирок, нижніх відділів сечовивідних шляхів та ін.

Діагностика

Основне значення у діагностиці має рентгенографія хребта. Сакроілеїт - найбільш ранній рентгенологічний симптом, який може розвинутися вже через 4-6 місяців від початку хвороби. Рентгенологічні ознаки ураження інших відділів хребта виявляються значно пізніше. Характерним є розвиток окостеніння зовнішніх відділів фіброзних міжхребцевих дисків, насамперед у грудному відділі, — поява так званих синдесмофітів.


Лікування

Лікування хребта від хвороби Бехтерева за нашими методиками дає суттєві результати у досить короткі терміни. Розроблені нами комплекси терапевтичних впливів та вправ спрямовані на всі аспекти лікування. Частина з них усуває прояви хвороби, такі як запальні процеси та ураження суглобів, внутрішніх органів та самого хребта, інша зміцнює спину для того, щоб пацієнт міг якнайшвидше реабілітуватися після хвороби. Це суттєвий плюс, адже швидке повернення до нормального життя – одне з головних бажань більшості пацієнтів.

З медикаментозних методів використовуються лікувальні блокади, протизапальні, імунокорегіруючі та загальнозміцнюючі засоби.

Істотне значення в лікуванні анкілозуючого спондиліту надають лікувальної фізкультури, спрямованої на збереження рухливості та зміцнення м'язів хребта, а також масажу м'язів спини. Додаткове значення має апаратна фізіотерапія: фонофорез гідрокортизону, магніто-лазерна терапія та ін.


Останній відгук

01.12.2021 / Nataliia Vilohina

Дякую фахівцям клініки. Особливо, Ларіна О.С. за грамотно призначене лікування, завдяки якому я вилікувала міжхребцеву грижу L5-S1 8,00 мм! Також, зазначу ортопеда за якісне проведення процедур та виготовлення ортопедичних устілок. До цього пробувала інші методи лікування, які мені радили в інших клініках, але нічого не допомагало. І тільки у Вертебрі я стала почуватися краще! Клініка має сучасні методики та потужні апарати, лікування якими дає полегшення вже з перших процедур.